0,00 Kč položek: 0 objednat
Kontaktní čočky od odborníků

Jakým pověrám nejčastěji věříme?

Zítra bude pátek třináctého! Je to den, kterého se bojí celý svět, ale je toho mnohem více, z čeho mají lidé strach. Které pověry jsou mezi lidmi nejrozšířenější?

1. Černá kočka. Nejčastěji věříme ve smůlu, přeběhne-li nám černá kočka přes cestu, v celých 14 %. Pokud se nám to stane, často cítíme nutkání se pro jistotu vrátit.

2. Pátek třináctého. Tato pověra má reálný základ v pátku 13. října 1307, kdy francouzský král Filip IV. Sličný začal s pronásledováním, zatýkáním, mučením a následným upálením stovek členů templářského řádu. V nešťastný pátek třináctého věří 9 % z nás.

3. Rozbité zrcadlo znamená 7 let neštěstí, tomu věří až 5 % Čechů. Proto se zrcadly nakládejme zvlášť opatrně, zejména s těmi rozbitými! Mohli bychom se pořezat a pověru tím jen potvrdit.

4. Rozsypaná sůl. Pokud se vám převrhne slánka soli, má to podle pradávné pověry znamenat smůlu. Ta se dá ale rychle zažehnat přehozením špetky soli přes levé rameno.

5. Ranní vykročení levou nohou prý také znamená smůlu. Zkontrolujte si pozici postele ve své ložnici a uzpůsobte její postavení tak, abyste ráno vstávali pravou nohou.

6. Číslo 13. Pověrčivost lidí na nešťastné číslo 13 je už tak silná a rozšířená, že některá letadla nemívají řadu 13 a v některých hotelech byste marně hledali 13. patro anebo pokoj číslo 13.

7. Chůze pod žebříkem přináší smůlu, této pověře věří hlavně v anglosaských zemích. U nás není tak rozšířená.

8. Kukačka a sova. Pověra hovoří o tom, že počet zakukání kukačky se rovná počtu roků, které vám ještě v životě zbývají. Stejně tak slyšet houkat sovu může znamenat smrt v rodině.

9. Víko od kanálu. Podle některých pověr znamená šlápnutí na víko kanálu smůlu. Hlavně pokud jde o hranatý kanál, kulaté jsou prý v pořádku.

10. Spatřit nevěstu ve svatebních šatech ještě před obřadem znamená smůlu!

11. Nevracet se. Pokud se pro něco musíte třikrát vrátit, raději to nedělejte. Když se vám to však stane, přerušte smůlu tím, že se posadíte.

12. Prádelní šňůra. Vyhýbejte se šňůrám! Pokud je podlézáte, může vám to přinést smůlu.

13. Vstát od večeře na Štědrý večer může podle pověry znamenat blížící se neštěstí anebo smrt osoby, která vstala. Vstát od štědrovečerního stolu smí pouze hospodyně.


Kontaktní čočky Johnson and johnson Kontaktní čočky Bausch Kontaktní čočky Alcon Kontaktní čočky Cooper
ZEPTEJTE SE
ODBORNÍKŮ:

+420 724 891 191
» napište nám e-mail
» detailní kontakty
» facebook