0,00 Kč položek: 0 objednat
Kontaktní čočky od odborníků

Co je to okluzor?

Okluzor je pomůcka k účelovému zakrytí oka, která se používá k léčbě tupozrakosti (amblyopie). Doba nošení okluzoru může být různá a stanovuje ji vždy lékař. Okluzory mohou být vyrobené z různých materiálů. Mohou se lepit přímo na kůži v okolí oka, nebo se upevňují na brýlovou obrubu. Používání okluzoru dle pokynů očního lékaře je důležitým předpokladem pro úspěšnost léčby vašeho dítěte. Důležitou zásadou je, že okluzor přikládáme na ZDRAVÉ (vedoucí, dominantní) oko. V některých případech může lékař doporučit tzv. střídavou okluzi, kdy se okluzor používá střídavě na pravé i levé oko, dle rozpisu. Vždy se řiďte pokyny vašeho lékaře a myslete na jejich dodržování. V nabídce máme okluzory v různých barevných provedeních a s veselými dětskými motivy, není proto důvod se nošení okluzoru vyhýbat.


Náplasťové okluzory Ortopad můžete také zakoupit v našem e-shopu zde.


Ortopad

Je náplasťový okluzor z velmi jemného tkaného materiálu, který dovoluje kůži dýchat, a tím zaručuje maximální komfort nošení. Tento okluzor má zářezy, které zaručují dobré usazení blízko k nosu. Obsahuje také speciální lehkou ochrannou mezivrstvu. Je hypoalergenní a bez obsahu latexu. Dobře přiléhá, ale přitom se dá lehce a bezbolestně sejmout. K dostání je ve více velikostech.


Často kladené dotazy


Jaká velikost náplasťového okluzoru je pro mé dítě nejlepší?
Jednotliví výrobci nabízejí různé velikosti okluzorů. Například u náplasťových okluzorů Ortopad jsou velikosti 3 : Junior, Medium a Regular.
Junior velikost je doporučena pro děti do 2 let. Velikost medium pro věk 2 – 4 roky a velikost regular pro děti od 4 let věku.
Správnou velikost okluzoru poznáte podle toho, že zakrývá celé oko i jeho okolí. Měl by sahat od oblasti nad obočím, až po hranu lícní kosti. Pokud okluzor sám „sklouzává“ pod obočí, je potřeba zvolit větší velikost.

Jak náplasťový okluzor správně aplikovat?
Náplasťový okluzor je správně nalepen tak, že je jeho užší část dána ke kořenu nosu, širší část pak směřuje k lícní kosti a spánku. Vždy se ujistěte, že okluzor je pečlivě nalepený a po celém obvodu přiléhá. Nikde nesmí být záhyby, ani nedoléhající oblasti.

Co když mi nejde okluzor nalepit?

Většina okluzorů potřebuje k dobrému přichycení teplotu lidského těla. Před tím, než okluzor nalepíte nesmí být kůže v okolí oka namazaná žádným krémem, nebo tělovým mlékem. Pokud stále okluzor nedrží, dá se doporučit před aplikací obličej omýt jemným mýdlem a pečlivě ho osušit.
Po přiložení okluzoru, na něj zlehka zatlačte, obzvláště v oblasti, která přiléhá ke kořeni nosu.

Proč děti potřebují tak velké okluzory?

Existuje pro to několik důvodů:
1. Správná velikost zajišťuje to, že okuzor se nepřilepí na obočí, a proto je jeho snímání bezbolestné.
2. Je více pohodlné, když je okluzor dále od oka, to dovoluje dítěti oko otevřít.
3. Nejvíce důležité je, že správně zvolená velikost zajistí, že okluzor zabrání vniknutí jakéhokoliv světla do oka, a tím i zrakových vjemů, což je žádoucí součástí léčby tupozrakosti druhého oka.

Vybrat a zakoupit si vhodný náplasťový okluzor Ortopad můžete zde.

Fotogalerie


Kontaktní čočky Johnson and johnson Kontaktní čočky Bausch Kontaktní čočky Alcon Kontaktní čočky Cooper
ZEPTEJTE SE
ODBORNÍKŮ:

+420 724 891 191
» napište nám e-mail
» detailní kontakty
» facebook