Plavání s kontaktními čočkami

Plavání s kontaktními čočkami se obecně nedoporučuje, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že se kontaktní čočky mohou z oka vyplavit, takže o ně definitivně přijdete. Mnohem pádnějším důvodem, proč nevzít na plavání kontaktní čočky je ale fakt, že kontaktní čočky by se nikdy neměly dostat do přímého styku s běžnou vodou (včetně kohoutkové, bazénové i té mořské). plavání

Ve vodě totiž bývá celá řada mikroorganismů, včetně těch, které tělu neškodí, ale oku potenciálně mohou. Dostane-li se patogenní původce na oko s kontaktní čočkou, dochází k jeho zachycení zde, čímž vzniká prostor pro jeho dlouhodobější působení na povrch oka a zvyšuje se tím riziko vyvolání zánětu. 

Pokud se opravdu bez kontaktních čoček na plavání neobejdete, zvolte jednodenní kontaktní čočky v kombinaci s plaveckými, nebo potápěčskými brýlemi, které zabrání přímému kontaktu vody a kontaktních čoček. Ideálním řešením jsou pak některé z plaveckých dioptrických brýlí.

Tak krásné léto a hodně bezpečně odplavaných kilometrů! :-)

nedioptrické

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení