Novinky

První samozabarvovací kontaktní čočky

Pozor! Představujeme vám převratnou novinku! První samozabarvovací kontaktní čočky ACUVUE® OASYS with Transitions Light Intelligent Technology! První kontaktní čočky, které se umí přizpůsobit okolním světelným podmínkám a automaticky se změnit z čirých na tmavé, čímž pomáhají redukovat stresující vliv, který na vaše oči může mít světlo.
V běžném životě se jen těžko vyhneme situacím, kdy nás ruší světlo. Všichni to známe. ACUVUE® OASYS with Transitions reagují na změny světelných podmínek a automaticky se jim přizpůsobují. Tím redukují jasné světlo, které dopadá do vašich očí a vy tak můžete snáze čelit všem každodenním výzvám. Kontaktní čočky nenahrazují sluneční brýle.
Technologie integrovaná přímo v materiálu čočky.
ACUVUE® OASYS with Transitions snižují působení rušivého světla jak venku, tak uvnitř budov – díky tomu nabízejí více než pouhou korekci zraku. Díky fotochromní technologii se čočka aktivuje za méně něž minutu a zpátky do čirého stavu se vrátí do 90 vteřin. Navíc jsou ACUVUE® OASYS with Transitions jediné kontaktní čočky, které poskytují 100% ochranu před UVB zářením.


INTELIGENTNÍ INOVACE
Kontaktní čočky ACUVUE® OASYS with Transitions Light Intelligent Technology byly magazínem Times oceněny jako jeden z nejlepších vynálezů roku 2018.

Nakoupit je můžete ZDE.

Acuvue-Oasys-Transitions-Contact-Lenses-e1559297792272

 

Crazy kontaktní čočky

Chystáte se letos o Halloweenu vyzkoušet Crazy kontaktní čočky? Přečtěte si, na co si dát pozor při jejich výběru.

Halloween a s ním spojené party začínají být i v našich zeměpisných šířkách čím dál častější. S každým rokem také narůstá počet lidí, kteří se rozhodnou svůj Halloweenský vzhled ozvláštnit strašidelnými kontaktními čočkami. Ty existují jako nedioptrické i s dioptriemi. Pokud dioptrie nepotřebujete, můžete zvolit variantu jednodenních nedioptrických Crazy kontaktních čoček– ty jsou ideální na party – jsou jednorázové a po skončení party je vyjmete z oka a vyhodíte. Pokud nosíte dioptrie, můžete vybírat z designů tříměsíčních Crazy kontaktních čoček – jako zkušení nositelé čoček jistě víte, že po vyjmutí z oka je musíte vyčistit, vložit do sterilního pouzdra a řádně zalít čistým roztokem na kontaktní čočky.


Pohled s Crazy čočkami je nepochybně podmanivý,

například takový White Zombie nebo Volturi Demon přenesou každý kostým do úplně jiného levelu. Neměli bychom ale zapomínat na to, že i Crazy čočky jsou zdravotnickou pomůckou, kterou vkládáme do oka, velmi citlivého orgánu. Pokud s nošením kontaktních čoček nemáte žádnou zkušenost, mělo by pro vás být samozřejmostí, objednat se předem na vyšetření. Během něj vám optometrista oči prohlédne, vyloučí kontraindikace nošení kontaktních čoček, změří parametry oka a vybere nejvhodnější kontaktní čočku, která bude na vašem oku správně sedět a nepoškodí ho. U kontaktních čoček totiž není důležitý pouze jejich vzhled – ale také parametr zakřivení, které v podstatě znamená jejich velikost. Podobně, jako když si pořídíte malé boty, které vám otlačí nohy a způsobí jejich otok, mohou i nevhodně naaplikované čočky způsobit podobné potíže na oku. Důležité je také mít za sebou úspěšný zácvik do nasazení a sundání kontaktních čoček z oka. Špatná technika aplikace může vést k poškrábání rohovky, která vás, vzhledem k tomu, že se jedná o nejcitlivější tkáň v těle, může pěkně potrápit.

halloween JPG_1


Rada na závěr?

Oči máme jenom jedny. Není proto dobré experimentovat s nevyzkoušenými kontaktními čočkami. Objednejte se raději na vyšetření s aplikací a buďte si jisti, že svým očím neublížíte.


Pár tipů

  • Pokud již nějaké kontaktní čočky nosíte – zvolte Crazy čočky se stejnými parametry - zakřivením, dia (průměrem) a dioptriemi.
  • Pokud zvolíte variantu tříměsíčních nebo ročních – nezapomeňte si k nim pořídit i vhodný roztok k čištění a uchovávání. Nutností je také sterilní pouzdro na kontaktní čočky (bývá součástí balení roztoku).
  • Frekvenci výměny (tedy tři měsíce u tříměsíčních a dvanáct měsíců u ročních) přesně dodržujte. (Doba se počítá od otevření blistru – nezáleží tedy na tom, jestli se během této doby vezmete čočky každý den, nebo pouze párkrát!)
  • Ideální variantou na party jsou kontaktní čočky jednodenní – nemusejí se čistit, vezmete si jen jednou na večírek, a po tom vyhodíte
Nošení kontaktních čoček v době pandemie COVID-19

Možná vás to už také napadlo – Je nošení kontaktních čoček v této době bezpečné? Rádi bychom se s vámi podělili o stanovisko jednoho z největších výrobců kontaktních čoček:

„v současné době neexistují žádné důkazy, že by nošení kontaktních čoček představovalo riziko infekce koronavirem (COVID-19). Klienti by se tedy při používání kontaktních čoček měli nadále řídit běžnými doporučeními pro jejich nošení a péči o ně. V rámci boje s pandemií COVID-19 je nejdůležitější upozornit VŠECHNY pacienty (ať nosí kontaktní čočky, brýle nebo nepotřebují žádnou korekci zraku, stejně jako pacienty trpící syndromem suchého oka nebo oční alergií), aby si NADÁLE často myli ruce a neumytýma rukama si nesahali do očí, nosu a úst.“  (kompletní vyjádření najdete zde).


  Z uvedeného vyplývá, že při dodržování hygienických pravidel se nošení kontaktních čoček obávat nemusíte.


  Šest zásad, na které nezapomenout:
1. Před každou manipulací s kontaktními čočkami si důkladně umýt ruce, nejlépe dezinfekčním mýdlem.
2. Nesahat si zbytečně do očí, ani jejich okolí (totéž platí pro nos a ústa).
3. Pravidelně si mýt ruce.
4. Pokud se necítíte dobře, zastavte používání kontaktních čoček.
5. I nadále udržovat pouzdro na kontaktní čočky v čistotě, po vyndání kontaktních čoček jej vypláchnout čistým roztokem na kontaktní čočky a po té otevřené nechat na čistém místě vyschnout.
6. Dodržovat dobu použitelnosti kontaktních čoček (například čtrnáctidenní kontaktní čočky se musí po 14 dnech od otevření blistru vyhodit).

Podrobné informace o čištění kontaktních čoček si můžete přečíst zde.

Pokud jste tedy s nákupem kontaktních čoček dosud váhali, tak teď už nemusíte. Své kontaktní čočky můžete výhodně nakoupit zde:

jednodenní kontaktní čočky

čtrnáctidenní kontaktní čočky

měsíční kontaktní čočky