Nošení kontaktních čoček v době pandemie COVID-19

Možná vás to už také napadlo – Je nošení kontaktních čoček v této době bezpečné? Rádi bychom se s vámi podělili o stanovisko jednoho z největších výrobců kontaktních čoček:

„v současné době neexistují žádné důkazy, že by nošení kontaktních čoček představovalo riziko infekce koronavirem (COVID-19). Klienti by se tedy při používání kontaktních čoček měli nadále řídit běžnými doporučeními pro jejich nošení a péči o ně. V rámci boje s pandemií COVID-19 je nejdůležitější upozornit VŠECHNY pacienty (ať nosí kontaktní čočky, brýle nebo nepotřebují žádnou korekci zraku, stejně jako pacienty trpící syndromem suchého oka nebo oční alergií), aby si NADÁLE často myli ruce a neumytýma rukama si nesahali do očí, nosu a úst.“  (kompletní vyjádření najdete zde).


  Z uvedeného vyplývá, že při dodržování hygienických pravidel se nošení kontaktních čoček obávat nemusíte.


  Šest zásad, na které nezapomenout:
1. Před každou manipulací s kontaktními čočkami si důkladně umýt ruce, nejlépe dezinfekčním mýdlem.
2. Nesahat si zbytečně do očí, ani jejich okolí (totéž platí pro nos a ústa).
3. Pravidelně si mýt ruce.
4. Pokud se necítíte dobře, zastavte používání kontaktních čoček.
5. I nadále udržovat pouzdro na kontaktní čočky v čistotě, po vyndání kontaktních čoček jej vypláchnout čistým roztokem na kontaktní čočky a po té otevřené nechat na čistém místě vyschnout.
6. Dodržovat dobu použitelnosti kontaktních čoček (například čtrnáctidenní kontaktní čočky se musí po 14 dnech od otevření blistru vyhodit).

Podrobné informace o čištění kontaktních čoček si můžete přečíst zde.

Pokud jste tedy s nákupem kontaktních čoček dosud váhali, tak teď už nemusíte. Své kontaktní čočky můžete výhodně nakoupit zde:

jednodenní kontaktní čočky

čtrnáctidenní kontaktní čočky

měsíční kontaktní čočky