Nošení kontaktních čoček v době pandemie COVID-19

Možná vás to už také napadlo – Je nošení kontaktních čoček v této době bezpečné? Rádi bychom se s vámi podělili o stanovisko jednoho z největších výrobců kontaktních čoček:

„v současné době neexistují žádné důkazy, že by nošení kontaktních čoček představovalo riziko infekce koronavirem (COVID-19). Klienti by se tedy při používání kontaktních čoček měli nadále řídit běžnými doporučeními pro jejich nošení a péči o ně. V rámci boje s pandemií COVID-19 je nejdůležitější upozornit VŠECHNY pacienty (ať nosí kontaktní čočky, brýle nebo nepotřebují žádnou korekci zraku, stejně jako pacienty trpící syndromem suchého oka nebo oční alergií), aby si NADÁLE často myli ruce a neumytýma rukama si nesahali do očí, nosu a úst.“  (kompletní vyjádření najdete zde).


  Z uvedeného vyplývá, že při dodržování hygienických pravidel se nošení kontaktních čoček obávat nemusíte.


  Šest zásad, na které nezapomenout:
1. Před každou manipulací s kontaktními čočkami si důkladně umýt ruce, nejlépe dezinfekčním mýdlem.
2. Nesahat si zbytečně do očí, ani jejich okolí (totéž platí pro nos a ústa).
3. Pravidelně si mýt ruce.
4. Pokud se necítíte dobře, zastavte používání kontaktních čoček.
5. I nadále udržovat pouzdro na kontaktní čočky v čistotě, po vyndání kontaktních čoček jej vypláchnout čistým roztokem na kontaktní čočky a po té otevřené nechat na čistém místě vyschnout.
6. Dodržovat dobu použitelnosti kontaktních čoček (například čtrnáctidenní kontaktní čočky se musí po 14 dnech od otevření blistru vyhodit).

Podrobné informace o čištění kontaktních čoček si můžete přečíst zde.

Pokud jste tedy s nákupem kontaktních čoček dosud váhali, tak teď už nemusíte. Své kontaktní čočky můžete výhodně nakoupit zde:

jednodenní kontaktní čočky

čtrnáctidenní kontaktní čočky

měsíční kontaktní čočky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení