Kontaktní čočky za nejnižší ceny
Vážení nositelé kontaktních čoček, již šestý rok Vám slouží tento internetový obchod pro nákup čoček, s příslušenstvím a s doplňky oční optiky. E-shop je součástí Očního Studia Aleše Žejdla.
Oční Studio Aleše Žejdla je špičková oční optika s profesionálním a současně vysoce individuálním přístupem k jednotlivým klientům. Slovo špičková je velmi sebevědomé, nicméně tisíce nových aplikací (klientů) za každý rok a současně desetitisíce spokojených klientů za více než 10 let provozu hovoří pro toto sebevědomí.
Garantujeme Vám, že všechny kontaktní čočky na tomto e-shopu jsou schválené pro prodej v České republice. Rovněž díky tomu, že jsme největší optikou v ČR, můžeme nakupovat ve velkém a máte jistotu, že nakoupíte veškeré kontaktní čočky LEVNĚ!
Přejeme Vám pohodový nákup a hlavně Vás žádáme, "Očí máte jen jeden pár" - nezanedbávejte přes jednoduchost nákupu pravidelné kontroly Vašich očí. Pravidelnou kontrolu v aplikačním středisku byste měli absolvovat minimálně jedenkrát za rok!!!
Existuje nepřeberné množství eshopů, ale ten náš je jedinečný. Proč?
- jsme největší optikou v ČR – skoro vše máme skladem
- u mnoha druhů zboží držíme dlouhodobě nejnižší ceny
- jelikož jsme profesionální optometristé, tak Vám rádi poradíme
- při objednávce nad 1.700,- Kč POŠTOVNÉ ZDARMA
- možnost osobního odběru v Brně
- bezproblémová reklamace - bezpečný nákup
- Náš e-shop nabízí široký sortiment čoček, barevné, roztoky, kapky
a příslušenství
od známých výrobců Johnson & Johnson, Alcon, Bausch & Lomb, Cooper Vision a Acuvue.
Nasazení kontaktních čoček
Základem jsou samozřejmě čisté ruce, jelikož jako jediné přicházejí do styku s kontaktní čočkou mezi okem a sterilním roztokem. Ruce omyjeme nejlépe neparfémovaným antibakteriálním tekutým mýdlem. Můžeme použít i jiné způsoby dezinfekce, nicméně si nezapomeňte důkladně opláchnout ruce, abyste si nepodráždily oči dezinfekčním prostředkem. Ruce následné osušíme ručníkem nejlépe s krátkými vlákny.
Postup aplikace:
- Ruce důkladně omyjte podle předešlého odstavce.
- Po otevření pouzdra opatrně vytáhneme kontaktní čočku a opláchneme ji roztokem, čímž se zbavíme tkáňových zbytků.
- Pokud používáte ty s rozdílnými dioptriemi, je dobré, abyste aplikovali a odstraňovali čočku pro pravé oko jako první.
- Po opláchnutí umístěte čočku na špičku vašeho ukazováku a ujistěte se, že čočka není převrácená (indikátor rub/líc).
- Abyste nemrkali, druhou rukou přidržte horní víčko.
- Prostředníčkem ruky, na kterém máte čočku, stáhněte dolů dolní víčko.
- Podívejte se na strop a opatrně ji vložte do dolní části oka.
- Víčko pomalu uvolněte a zavřete na chvíli oko.
Snímání kontaktních čoček
Základem jsou samozřejmě čisté ruce, jelikož jako jediné přicházejí do styku s kontaktní čočkou mezi okem a sterilním roztokem. Ruce omyjeme nejlépe neparfémovaným antibakteriálním tekutým mýdlem. Můžeme použít i jiné způsoby dezinfekce, nicméně si nezapomeňte důkladně opláchnout ruce, abyste si nepodráždily oči dezinfekčním prostředkem. Ruce následné osušíme ručníkem nejlépe s krátkými vlákny.
Postup při sundávání:
- Ruce důkladně omyjte, jak je uvedeno výše. Pokud používáte čočky s rozdílnými dioptriemi, je dobré, abyste vždy aplikovali a odstraňovali čočku pro pravé oko jako první.
- Podívejte se na strop a stáhněte dolů dolní víčko.
- Ukazovák přibližte oku, dokud se nedotknete dolního okraje čočky.
- Čočku sesuňte dolů ke spodní části bělma oka.
- Čočku jemně sevřete mezi palec a ukazováček. Takto chycenou čočku vyjměte z oka.
- Opakováním tohoto postupu vyjmete i druhou.
- Omyjte si ruce mýdlem - dávkovače neparfémovaného antibakteriálního tekutého mýdla
jsou lepší než kus mýdla, který může být snadno kontaminován.
- Důkladně opláchněte mýdlo, abyste zabránili kontaminaci.
Osušte si ruce ručníkem, který nepouští vlákna, abyste předešli znečištění vlákny z ručníku.
Jak si správně vybrat kontaktní čočky?
V případě, že s kontaktními čočkami začínáte, nebo v jejich používání máte pauzu 1 rok či více, je nutné začít návštěvou kontaktologa (očního lékaře nebo optometristy). Ten zhodnotí zdravotní stav Vašich očí, provede změření zrakové ostrosti a dalších parametrů Vašich očí. Dále s Vámi bude konzultovat výběr správného druhu čoček podle Vašich záměrů.
Kontaktolog Vám rovněž naaplikuje zkušební pár a zkontroluje mikroskopicky jejich „posazení“ na Vašich očích. Naučí Vás správnou manipulaci, jejich nasazování a vyjímání, také jak používat dezinfekční a uchovávací roztok. Doporučí, jaké zásady je nutné dodržovat a jakých rizik je nezbytné se vyvarovat.
Ve většině případů dostáváte zkušební pár kontaktních čoček, který můžete testovat ve Vašem prostředí. Po otestování (den, 2 týdny, měsíc – podle zvoleného druhu) následuje kontrola u kontaktologa, který opět mikroskopicky zkontroluje nasazené kontaktní čočky a stav povrchu Vašich očí. Pokud je vše v pořádku, můžete je bezpečně používat. Další kontrola je po 6 měsících.
Zdravotní doporučení při nošení čoček
Každý nositel kontaktních čoček by měl pravidelně podstupovat oční kontroly prováděné příslušným specialistou na kontaktní čočky – kontaktologem. Tuto službu Vám nabízíme ve všech provozovnách Očního Studia Aleše Žejdla (www.ocnistudio.cz).
Změna typu kontaktních čoček nemůže být provedena bez náležitého vyšetření kontaktologem, který uživateli poskytne všechny instrukce nezbytné pro správné užívání kontaktních čoček a rovněž všechny informace ohledně rizik a vedlejších příznaků spojených s jejich nošením.
V případě jakýchkoliv zdravotních potíží, změny kvality vidění, zarudnutí či slzení očí by měl uživatel kontaktní čočky okamžitě vyjmout, přestat používat a navštívit očního lékaře nebo kontaktologa.
Zásady používání kontaktních čoček
Největším nebezpečím je vznik infekce, která je vyvolávána mikroorganismy vyskytujícími se v oku. Obranný mechanismus oka proti infekci je mrkání, splachovací efekt slz, v slzách obsažený baktericidní enzym lysozym a poměrně nízká teplota oka. Kontaktní čočka tento systém narušuje, částečně brání oplachování rohovky slzami, zvyšuje teplotu rohovky a také slzy absorbované čočkou vytváří vhodné prostředí pro růst mikroorganismů. Dalším problémem jsou proteinové a lipidové usazeniny, které jsou převážně produktem slzných žláz, volně se vážou k povrchu čočky a mohou vstupovat i do jejího materiálu. Dalším zdrojem usazenin jsou nečistoty z ovzduší a zbytky kosmetiky. Tyto sedimenty mohou vyvolat mechanické dráždění, alergické a zánětlivé reakce a vést tak ke komplikacím spojeným s nošením.
Čištění kontaktních čoček lze rozdělit do několika kroků:
- Kontaktní čočku vyjmeme z oka a pokračujeme mechanickým čištěním.
- Kontaktní čočku položíme do dlaně, kápne se na ni trochu roztoku a jemně se promne bříškem prstu.
- Očištěná čočka se opláchne a uloží do pouzdra.
- Dezinfekcí odstraňíme původce infekcí a zajišťuje čistotu kontaktních čoček po dobu jejich uložení.
- Zvlhčováním zvlčovacími kapkami se u tvrdých kontaktních čoček minimalizuje počáteční nepohodlí po nasazení.
- Pro odstranění proteinů se používají chemické katalyzátory v multifunkčním roztoku.
- Sterilizací se provádí úplné odstranění všech mikroorganismů.